Tonikovo - Hrkáme barevně!

Zpět

10. 3. 2005

Tag hr slouží k zobrazení vodorovné dělící čáry. Někdo by mohl možná namítnout, že v době css nemá tento tag na webu co dělat, protože se dá docela dobře nahradit borderem nějakého blokového elementu (odstavce, divu...). Není to však tak docela pravda, protože tag hr nese určitý význam a navíc je viditelný i při vypnutém css.

Čáru vytvořenou tagem hr lze samozřejmě ostylovat. Její obarvení však může být problémem. Použití css vlastnosti color funguje sice v IE, ale v prohlížečích s jádrem Gecko už ne. (Testováno na IE 6.0 a Firefox.) Když jsem psal css pro svůj web a zjistil jsem to, smířil jsem se s tím, že na jádře Gecko prostě hr obarvit nejde. To ale není pravda, hr lze obarvit úplně všude. Ukázka:
hr {
  width: několik;
  height: několik;
  background-color: barva;
  color: barva;
  border: 1px solid barva
}

Tento způsob obarvení mi prozradil hanyZ a tvrdí, že "Tohle jede uplne ve vsem...".
hanyZ: Jsem ti zavázán. ;-)

Aktualizováno: hanyZ tvrdí, že je potřeba nastavit kromě barev i vlastnost height. Původní výška čáry v IE 6.0 a na Gecku je 2px.

Komentáře

hanyZ: No, ještě bys měl té čáře myslím nastavit nějakou height, např. 2 pixly. Jinak "Hrkáme barevně!" je jeden z nejlepších nadpisů, které jsem v poslední době viděl, wtz :)

hanyZ: Takže pokud je 2px vychozi, tak je asi treba nastavit height, pouze pokud chcem treba 1px caru :)

Vit: Pokud zadáte height 0px bude mít čára tloušťku 1 px.

Zpět